Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 380 z /home/linux4u/ftp/modelarnia/new/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2292 z /home/linux4u/ftp/modelarnia/new/includes/menu.inc).

„Święto Latawca Społem PSS I Ogólnopolski Festiwal Latawcowy"

„Święto Latawca Społem PSS I Ogólnopolski Festiwal Latawcowy” rozegrano 12 października 2014r. na lotnisku w Gliwicach. Modelarnia w Ornontowicach reprezentując Społem PSS „Zgoda” Mikołów zdobyła drużynowo drugie miejsce w klasie latawców skrzynkowych (FLS). W tym roku zmieniły się nieco zasady klasyfikacji i dodatkowo w skład ekip wchodzili instruktorzy. Wiązało się to ze zwiększonym wysiłkiem związanym z przygotowaniem do zawodów i podczas startów. W zawodach uczestniczyły ekipy z całego kraju.

Pierwsza ekipa reprezentująca Społem PSS „Zgoda” Mikołów, zdobyła II lokatę w klasie latawców skrzynkowych (FLS). W skład ekipy wchodzili: Kurasz Oliwier, Pawliszak Aleksander i Paweł Bednarczyk-instruktor, którzy zdobyli następujące miejsca: 11, 2 i 5.

Druga ekipa reprezentująca również Społem PSS „Zgoda” Mikołów, ale w klasie latawców skrzynkowych (FLP) zdobyła VI miejsce . W skład ekipy wchodzili: Juranek Maksym, Zdzieblik Jakub i Paweł Bednarczyk-instruktor, którzy zdobyli odpowiednio następujące miejsca: 30, 2 i 5.

Trzecia ekipa reprezentująca Klub Modelarski Ornontowice brała udział w klasie latawców płaskich (FLP). W skład ekipy wchodzili: Graczyk Mateusz, Lindner Julia i Niczyporuk Dawid, którzy zdobyli odpowiednio następujące miejsca: 11, 14 i 23.

W zawodach wzięły udział ekipy reprezentujące aerokluby, stowarzyszenia i spółdzielnie Społem z całej Polski. Pomimo niezbyt sprzyjających bezwietrznych warunków pogodowych na samym początku lotów i dużego wysiłku startujących, zawody możemy zaliczyć do udanych.
Sukces był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży i rodziców, którzy wspierali nas w trakcie przygotowań do zawodów, jak i w czasie ich trwania.
Podziękowania należą się również Społem PSS „Zgoda” Mikołów oraz dzięki funduszom otrzymanym w ramach LOKALNEGO KONKURSU GRANTOWEGO „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz rodzicom uczniów biorącym udział w zawodach.

Image: 
Trofea po zawodach