Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 380 z /home/linux4u/ftp/modelarnia/new/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2292 z /home/linux4u/ftp/modelarnia/new/includes/menu.inc).

„51 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS”

„51 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS” rozegrano 13 października 2013r.na lotnisku w Gliwicach.

Pierwsza ekipa reprezentująca Społem PSS „Zgoda” Mikołów, zdobyła czwartą lokatę oraz Puchar Najlepszej Drużyny Społem PSS. Była to nasza najsilniejsza drużyna, ale z powodu feralnego lotu jednego z naszych płaskich latawców straciliśmy 30 punktów w klasyfikacji drużynowej.

W skład ekipy wchodzili: Piotr Bialucha, Karol Kniejski, Igor Kurpas , Adam Malcherczyk, którzy zdobyli odpowiednio w swoich kategoriach następujące miejsca: 5 (FLS), 3 (FLS), 14 (FLP) i 26 (FLP).

Druga ekipa reprezentująca Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych została sklasyfikowana na drugim miejscu i znalazła się dzięki temu na podium.
W skład ekipy wchodzili: Dobisz Izabela, Zdzieblik Jakub, Gorzynik Kajetan, Kwieciński Karol, którzy zdobyli odpowiednio w swoich kategoriach następujące miejsca: 6 (FLS), 7 (FLS), 7 (FLP) i 13 (FLP).

Podsumowując Mistrzostwa należy wspomnieć o liczbach. Startujących zawodników w obu kategoriach było 54 - w FLS 22 a w FLP 32, czyli ponad 40 mniej niż w zeszłym roku. W zawodach wzięło udział w sumie 17 ekip reprezentujących aerokluby, stowarzyszenia i spółdzielnie Społem z całej Polski.

Pomimo niezbyt sprzyjających bezwietrznych warunków pogodowych na samym początku lotów i dużego wysiłku startujących, zawody możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nie udało nam się jako klubowi obronić tytułu Mistrza Polski, ale w przyszłym roku na pewno powalczymy znowu.

Sukces był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży i rodziców, którzy wspierali nas w trakcie przygotowań do zawodów, jak i w czasie ich trwania.

Podziękowania należą się również Społem PSS „Zgoda” Mikołów, który pokrył koszty udziału w Mistrzostwach Polski, Gliwickiemu Stowarzyszeniu Modelarzy Lotniczych oraz dzięki funduszom otrzymanym w ramach LOKALNEGO KONKURSU GRANTOWEGO „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz rodzicom uczniów biorącym udział w zawodach.