"50 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS"

„50 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS” rozegrano 21 października 2012r.na lotnisku w Gliwicach. Nasi modelarze pokazali się z jak najlepszej strony.

Pierwsza ekipa, którą wystawiliśmy reprezentująca Społem PSS „Zgoda” Mikołów, zdobyła drużynowy Puchar Mistrza Polski oraz Puchar Najlepszej Drużyny Społem PSS.
W skład ekipy wchodzili: Piotr Bialucha, Aleksander Kotarba, Aneta Łobożewicz, Jakub Ostałowski, którzy zdobyli odpowiednio w swoich kategoriach następujące miejsca: 1 (FLS), 3 (FLS), 6 (FLP) i 7 (FLP).

Druga ekipa reprezentująca Aeroklub Gliwicki została sklasyfikowana na szóstym miejscu.
W skład ekipy wchodzili: Jakub Wiernicki, Kacper Seidel, Dominik Bożewicz, Adam Malcherczyk, którzy zdobyli odpowiednio w swoich kategoriach następujące miejsca: 4 (FLS), 7 (FLS), 12 (FLP) i 42 (FLP).

Podsumowując Mistrzostwa należy wspomnieć o liczbach. Startujących zawodników w obu kategoriach było 95 - w FLS 46 a w FLP 49. W zawodach wzięło udział w sumie 25 ekip reprezentujących aerokluby, stowarzyszenia i spółdzielnie Społem z całej Polski.

Pomimo niezbyt sprzyjających bezwietrznych warunków pogodowych i dużego wysiłku startujących, zawody możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Sukces był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży, rodziców oraz naszych absolwentów, którzy wspierali nas w trakcie zawodów i podczas przygotowań do zawodów.

Podziękowania należą się również Społem PSS „Zgoda” Mikołów, który pokrył koszty udziału w Mistrzostwach Polski.