Komunikat o błędzie

• Warning: Illegal string offset 'field' w DatabaseCondition->__clone() (linia 1895 z /home/linux4u/ftp/modelarnia/new/includes/database/query.inc).

„Święto Latawca Społem PSS I Ogólnopolski Festiwal Latawcowy"

„Święto Latawca Społem PSS I Ogólnopolski Festiwal Latawcowy” rozegrano 12 października 2014r. na lotnisku w Gliwicach. Modelarnia w Ornontowicach reprezentując Społem PSS „Zgoda” Mikołów zdobyła drużynowo drugie miejsce w klasie latawców skrzynkowych (FLS). W tym roku zmieniły się nieco zasady klasyfikacji i dodatkowo w skład ekip wchodzili instruktorzy. Wiązało się to ze zwiększonym wysiłkiem związanym z przygotowaniem do zawodów. W zawodach uczestniczyły ekipy z całego kraju.

Projekt Modelarstwo-mój sposób na zagospodarowanie czasu wolnego (kontynuacja) - otrzymał dofinansowanie

21.08.2014 roku w Zabrzu na gali wręczenia grantów w ramach LOKALNEGO KONKURSU GRANTOWEGO „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce otrzymaliśmy dotację w wysokości 1500 na organizację kontynuacji projektu "Modelarstwo - mój sposób na zorganizowanie czasu wolnego".

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z Mistrzostw Polski Latawców Społem PSS.

„51 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS”

„51 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS” rozegrano 13 października 2013r.na lotnisku w Gliwicach.

Pierwsza ekipa reprezentująca Społem PSS „Zgoda” Mikołów, zdobyła czwartą lokatę oraz Puchar Najlepszej Drużyny Społem PSS. Była to nasza najsilniejsza drużyna, ale z powodu feralnego lotu jednego z naszych płaskich latawców straciliśmy 30 punktów w klasyfikacji drużynowej.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z Mistrzostw Gliwic Latawców. które odbyły się 29.09.2013r na lotnisku w Gliwicach.

Udane Mistrzostwa Gliwic Latawców

29 września 2013r. odbyły się „Mistrzostwa Gliwic Modeli Latawców”, w których Modelarnia w Ornontowicach odniosła kolejny sukces zdobywając pierwsze miejsce drużynowo.

W kategorii przedszkolaków 1 miejsce zajęła Zuzanna Falkowska, 3 miejsce zajęła Alicja Bednarczyk i 5 miejsce Jan Gorzynik.

W kategorii latawców skrzynkowych FLS zajęliśmy następujące lokaty: 1 miejsce – Dobisz Izabela, 3 miejsce ex equo – Adam Malcherczyk i Piotr Bialucha, 6 miejsce Karol Kniejski, 7 miejsce – Jakub Ostałowski. W tej kategorii startowało 20 osób.

Nowy rok, nowe możliwości

Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawiły się przed nami nowe możliwości. A o co chodzi?

"50 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS"

„50 Mistrzostwa Polski Latawców, Święto Latawca Społem PSS” rozegrano 21 października 2012r.na lotnisku w Gliwicach. Nasi modelarze pokazali się z jak najlepszej strony.

Pierwsza ekipa, którą wystawiliśmy reprezentująca Społem PSS „Zgoda” Mikołów, zdobyła drużynowy Puchar Mistrza Polski oraz Puchar Najlepszej Drużyny Społem PSS.
W skład ekipy wchodzili: Piotr Bialucha, Aleksander Kotarba, Aneta Łobożewicz, Jakub Ostałowski, którzy zdobyli odpowiednio w swoich kategoriach następujące miejsca: 1 (FLS), 3 (FLS), 6 (FLP) i 7 (FLP).

Mistrzostwa Gliwic Modeli Latawców - 30.09.2012

W dniu 30 września 2012r.odbyły się „Mistrzostwa Gliwic Modeli Latawców”, w których Modelarnia w Ornontowicach odniosła kolejny sukces zdobywając pierwsze miejsce drużynowo.
W kategorii przedszkolaków 3 miejsce zajęła Alicja Bednarczyk.
W kategorii latawców skrzynkowych FLS zajęliśmy całe podium: 1 miejsce – Jakub Ostałowski, 2 miejsce – Aleksander Kotarba, 3 miejsce – Piotr Bialucha oraz 5 miejsce Kacper Seidel i 9 miejsce Dominik Bożewicz.
W kategorii latawców płaskich FLP zajęliśmy następujące miejsca: 1 miejsce – Kacper Seidel, 3 miejsce – Jakub Ostałowski.

Zawody balonów na ogrzane powietrze

Witam,

W dniu 25 marca 2012r. na gliwickim lotnisku odbędą się zawody modelarskich balonów na ogrzane powietrze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kibicowania. Warto przyjechać zobaczyć dziesiatki balonów jednocześnie w powietrzu a czasem nawet lot płonącego balonu :)

Paweł Bednarczyk - instruktor

KONKURSU MŁODYCH ARTYSTÓW FAI - 2012 na temat: "CICHY LOT"

Informujemy, że organizujemy szkolny etap kwalifikacji do międzynarodowego KONKURSU MŁODYCH ARTYSTÓW FAI - 2012 na temat: "CICHY LOT" dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Ornontowicach..

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz interpretacją tematu na stronie Aeroklubu Polskiego pod adresem:

10-lecie Modelarni

Tak, tak za nami już 10 lat działalności. 6 grudnia 2001 roku oficjalnie została otwarta Modelarnia w Ornontowicach. Przez ten czas odnieśliśmy wiele sukcesów, wielokrotnie braliśmy udział w zawodach lokalnych jak i krajowych, zdobywając wysokie lokaty.

Mistrzostwa Polski Latawców, Włocławek - już są zdjęcia!

W dniach 22-23 października ekipa modelarzy wzięła udział we wspomnianych Mistrzostwach Polski.
Sprzyjały nam wiatry i wspólnie wywalczyliśmy drużynowe Mistrzostwo Polski Latawców pokonując 8 ekip jedynie 2 punktową różnicą - 203,5 pkt.

02.10.2011 - Mistrzostwa Gliwic Modeli Latawców

Z przyjemnością informujemy, że w niedzielę 2 października 2011r. na lotnisku w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Gliwic Modeli Latawców w których nasza modelarnia zdobyła 1 miejsce drużynowo.

W ten sposób zakwalifikowaliśmy się po raz kolejny do "49 Latawcowych Mistrzostw Polski we Włocławku."